Atrakcje podczas rejsu

W czasie rejsu możemy zapoznać się z następującymi atrakcjami turystycznymi:

Delta Świny - pływamy pomiędzy wyspami Uznam, Wolin, Karsibór oraz Mielin.
Rezerwat ptactwa wodnego - gdzie widzimy stada kormoranów, czapli siwych, mew, łabędzi, orły bieliki i inne ptactwo zamieszkujące ten region.
Na wyspie można zaobserwować również dziki, lisy, sarny oraz miejsca gdzie przebywają bobry.
Kanał Mieliński- to kanał wykonany między wyspami Uznam a Mielin przez jeńców francuskich, o głębokości ok. 11 m. i szerokości ok. 200 m., który jest jedyną drogą wodną dla statków z Morza Bałtyckiego do portu w Szczecinie.
Stocznia Remontowa - możliwość zobaczenia z bliska doków pływających i statków wyciągniętych ponad lustro wody do remontu.
Terminal Promów Morskich - przepływamy obok największego terminalu promowego nad Morzem Bałtyckim i widzimy z bliska duże promy morskie, które przewożą pasażerów, samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe a także wagony kolejowe do portów szwedzkich - Ystad oraz Trelleborg.
Port Marynarki Wojennej - zobaczymy w porcie zacumowane okręty Polskiej Marynarki Wojennej, a także często można zaobserwować okręty państw NATO, które często przebywają z wizytą w porcie w Świnoujściu.
Port Przeładunkowy - tu z kolei można z bliska zobaczyć naprawdę bardzo duże statki - masowce, które mają długość nawet do 250 m. Zobaczymy też w jaki sposób są prowadzone załadunki oraz wyładunki na statków przy pomocy urządzeń portowych.
Latarnia Morska - obok której przepływamy - to oczywiście najwyższa latarnia morska nad Morzem Bałtyckim a 5-ta co do wielkości w świecie. Ma 68 m. wysokości a jej światło jest widoczne z odległości ok. 46 km.
(ca 25 mil morskich).
Falochron Centralny - długi na ok. 1490 m. oraz Zachodni ze Stawą Młyny. Między tymi falochronami znajduje się wejście i wyjście dla statków - do portu i z portu w kierunku Morza Bałtyckiego. Na końcu Falochronu Zachodniego widać biały wiatraczek, tzw. "Stawa Młyny" - ulubione miejsce spacerów kuracjuszy i wczasowiczów, którzy przebywają na wypoczynku w Świnoujściu.
"Gazoport" - Na wschód od falochronu Centralnego znajduje się akwen ograniczony nowym falochronem o długości 3 km. Jest to Gazoport, czyli Terminal NLG (Natural Liquified Gas). W jego skład wchodzą ogromne zbiorniki na gaz ziemny, znajdujące się na lądzie, a wzdłuż falochronu wschodniego mogą cumować potężne tankowce NLG - statki o długości ponad 300 m i zanurzeniu do 14 m. Gaz dostarczany jest w formie ciekłej o temperaturze cieczy około minus 170 stopni Celsjusza.
© 2012-2015 - m/s Chateaubriand Świnoujście - rejsy wycieczkowe, po porcie i do natury